home hledat mail
Outsourcing v oblasti ICT
správa ICT, telekomunikací
certifikace fy. Microsoft
správa serverů i prac. stanic
internet, komunikace
zabezpečení, bezp. politika
hw i sw auditing
licenční politika společnosti
intranetová řešení
školení uživatelů i správců

Návrh a výstavba počítačových sítí
návrh řešení LAN
vybudování LAN & aktivních prvků
mezinárodní certifikace Solarix
modernizace LAN
propojení více lokalit VPN
vzdálené přístupy uživatelů
vzdálená správa ICT
kvalitní připojení k internetu

Prodej hardware i software dle ISO9001
autorizovaný prodej produktů fy. Microsoft a fy. Grisoft
servery, pracovní stanice, notebooky
komunikační technika, periférie apod.
kompletní řešení 'na klíč'
likvidace vyřazeného hardware

> Správa serverů a pracovních stanic

PROČ vaše služby řeší můj problém nejlépe ?
Díky více jak dvacetileté zkušenosti s počítači mohu nabídnout kvalitní servis hardware i software. Navíc většina počítačů v českých společnostech využívá produkty společnosti Microsoft, ve kterých jsem certifikovaným profesionálem.

JAK vaše služby řeší můj problém ?
Hlavně zajištěním bezpečnosti a spolehlivosti serverů a pracovních stanic. Výběrem vhodného, spolehlivého a certifikovaného hardware.

CO mi vaše řešení přinese ?
Bezproblémový a bezporuchový provoz serverů a pracovních stanic (samozřejmě v obecně garantovaném rozsahu). Čím méně výpadků výpočetní techniky, tím méně nákladů na externí společnost a také vyšší výkonnost zaměstnanců.

Správa serverů a pracovních stanic začíná výběrem spolehlivého hardware při nákupu. Je možné si částečně řídit dle HCL (Hardware Compatibility List, přehled doporučeného hardware), vydávaného pravidelně laboratořemi Microsoft. U serverů doporučuji nákup serveru od spolehlivého výrobce, firmy Dell, IBM či Hewlett-Packard dnes nabízejí i "low-entry" cenově přijatelné řešení i pro malé a střední společnosti. Často lze využít i zvýhodněné nabídky ze strany Microsoft, kdy ve spolupráci se zmiňovanými výrobci nabízí velmi výhodné akce v kombinaci se síťovým operačním systémem. Pořízení kompletního řešení pro malou firmu je občas i překvapivě levné.

Vlastní správa serverů a pracovních stanic není statická záležitost. Vzhledem k neustálým změnám software a aktualizacím jak operačních systémů tak i používaných programů je vhodné zajistit vždy aktuání a tím i zabezpečený stav. V dnešní době a hlavně v síťovém prostředí jsou k dispozici velmi kvalitní nástroje a služby, které pomáhají tuto činnost automatizovat, ale přesto je stále nutné tento proces pečlivě kontrolovat.
Díky vzdálené správě je možné navíc tyto kontroly provádět i vzdáleně, samozřejmě pouze pokud je vzdálená správa možná či povolená. Výhodou vzdálené správy je její rychlost, i na problémy je možné vzdáleně reagovat prakticky okamžitě.

Na serverech i pracovních stanicích je vhodné sledovat jak aktuání stav tak i chybové stavy, dnešní verze operačních systémů 'umí' problémům částečně předcházet a na možné problémy upozornit. I toto je velmi vhodné sledovat, zajišťuje se tím mnohem vyšší stabilita a bezpečnost celého systému.
Pro aktualizování produktů společnosti Microsoft je vhodné při síťovém provozu využít produkt Windows Server Update Services, který umožňuje nejen distribuce všech potřebných aktualizací na počítače a servery v síťovém prostředí, ale také i sledování aktuálního stavu. Podobně jako pro prostředí operačních systémů a aplikací Microsoft existuje nástroj pro management antivirového řešení společnosti Grisoft, AVGAdmin. I tento produkt umožňuje hromadné aktualizace a sledování stavu antivirového prostředí na stanicích i serverech.
Pro centrální nsatavení a zabezpečení pracovních stanic i serverů slouží v síťovém prostředí tzv. doménové politiky, soubory pravidel které umožňují centrálně a hromadně nastavovat potřebné konfigurace pro uživatele či počítače.

V pracovním prostředí do přibližně pěti počítačů jsou síťová řešení výše uvedná často zbytečně nákladná, vlastní správu a údržbu je vhodnější sledovat na každém počítači zvlášť. Záleží vždy na konkrétních podmínkách u zákazníka, vždy předkládám cenově a systémově nejvýhodnější řešení pro zákazníka.

Klientská sekce
Jméno:
Heslo:
With the bookmaker Mostbet CZ from the Czech Republic, your chances of winning with sports betting and online casino games will increase significantly. Come and enjoy high odds, numerous bonuses, free bets and free spins. We will give you 100% on your first deposit, and we also have an excellent mobile application!
Vyhledávání
HELPDESK bod